| Description | GSP-9300B is a 3GHz spectrum analyzer to meet basic RF measurement requirements. It provides the frequency stability of 0.025ppm; the aging rate of 1ppm/year; a built-in preamplifier; the base noise of -149dBm/Hz, and more than 20 measurement applications, including AM/FM modulation signal analysis, signal channel analysis, and CATV parameter test. While collocating with TG option, GSP-9300B can conduct frequency response or power linearity tests for components. | 212W 4 Channel DC Power Supply
GPE-4323 4 Channels, 212W Linear DC Power Supply
4 Independent Isolated Output
10mv min resolution 1ma min resolution
4.3 Inch LCD Display
Setting & Read back Resolution 10mA / 1mA
Output ON/OFF
Analog Control (Remote I/O) for Output ON / OFF
Set View function for checking an original V / I setting during output on
Key Lock Function
Tracking series and parallel operation
Smart cooling fan achieving low noise
Optional European Jack Type Terminal | 375W DC Linear Power Supply 0-75V, 0-5A
0-75V, 0-5A
0.01% High Regulation
Constant Voltage and Constant Current Operation
Internal Select for Continuous or Dynamic Load
Low Ripple and Noise
Overload and Reverse Polarity Protection
3 1/2 Digit 0.5" LED Display | 300W DC Linear Power Supply 0-300V, 0-1A
0-300V, 0-1A
0.01% High Regulation
Low Ripple and Noise
3 1/2 Digit 0.5" LED Display | 180W DC Linear Power Supply 0-18V, 0-10A DIGITAL
0.01% High Resolution
3½ Digit 0.5" LED Displays Showing Voltage and Current | |
| Additional information |
| Weight |
10 lbs |
| Dimensions |
14 × 8 × 10 in |
| Weight |
15 lbs |
| Dimensions |
18 × 12 × 10 in |
15 lbs |
18 × 12 × 10 in |
18 × 12 × 10 in |
18 × 12 × 10 in |
2 lbs |
4 × 6 × 2 in |