| Description | GSP-9300B is a 3GHz spectrum analyzer to meet basic RF measurement requirements. It provides the frequency stability of 0.025ppm; the aging rate of 1ppm/year; a built-in preamplifier; the base noise of -149dBm/Hz, and more than 20 measurement applications, including AM/FM modulation signal analysis, signal channel analysis, and CATV parameter test. While collocating with TG option, GSP-9300B can conduct frequency response or power linearity tests for components. | 212W 4 Channel DC Power Supply
GPE-4323 4 Channels, 212W Linear DC Power Supply
4 Independent Isolated Output
10mv min resolution 1ma min resolution
4.3 Inch LCD Display
Setting & Read back Resolution 10mA / 1mA
Output ON/OFF
Analog Control (Remote I/O) for Output ON / OFF
Set View function for checking an original V / I setting during output on
Key Lock Function
Tracking series and parallel operation
Smart cooling fan achieving low noise
Optional European Jack Type Terminal | 90W DC Linear Power Supply 0-18V, 0-5A DIGITAL
0-5A DIGITAL
Light and Compact Design
0.01% High Regulation
Constant Voltage and Constant Current Operation
Remote Control for External Programmability
Internal Select for Continuous or Dynamic Load
Low Ripple and Noise
Overload and Reverse Polarity Protection
Series or Parallel Operation | 300W DC Linear Power Supply 0-300V, 0-1A
0-300V, 0-1A
0.01% High Regulation
Low Ripple and Noise
3 1/2 Digit 0.5" LED Display | 350W DC Linear Power Supply 0-35V, 0-10A
0-35V, 0-10A
0.01% High Regulation
3 1/2 Digit 0.5" LED Display | Hybrid Linear, Low noise, 0-20V/0-36A, 720W
- Output Voltage Rating: 20V
- Output Power: 720W
- Low Ripple and Noise (0.5mVrms/ 10mArms)
- Fast transition recovery time (100us)
- Maximum 2 units in series connections or 3 units in parallel connections
- Select the setting digits for voltage and current (coarse/ fine volume control)
- Panel Lock Function
- 3 set of preset function
- Output off timer function (Range: 1min to 1000hours & 59mins)
- CC priority function (prevent overshoot & inrush current)
- Sequence function of PC editing (Max.: 1000 steps/ Min. step period: 50ms)
- Protection: OVP, UVP, OCP, remote sensing (Terminal open)
- External Analog Control Function
- PC Remote Interface (Standard): RS-232; (Optional): GPIB / USB / LAN
- CE Compliance
| Additional information |
| Weight |
10 lbs |
| Dimensions |
14 × 8 × 10 in |
| Weight |
15 lbs |
| Dimensions |
18 × 12 × 10 in |
15 lbs |
18 × 12 × 10 in |
18 × 12 × 10 in |
18 × 12 × 10 in |
18 × 12 × 10 in |