Tektronix TCA-292MM 2.92 mm Input Connector TEKCONNECT Adapter
Available for Quote
View List
SKU: N_Tektronix TCA-292MM Category: Tag:
Quick Comparison
SettingsTektronix TCA-292MM 2.92 mm Input Connector TEKCONNECT Adapter removeProbe Master 4234 Differential Probe, 100MHz, 100X/1000X, 1400V removeAEMC SR604 AC Current Probe 1000A, 1mA/A, Lead removeProbe Master 4233 Differential Probe, 100MHz, 10X/100X, 700V removeProbe Master 4231 Differential Probe, 25MHz, 20X/200X, 1400V removePomona 5795A Monolithic Passive Oscilloscope Probe, 100 Mhz System Bandwidth, 10-60 Compensation Range, Without Readout Actuator remove
Image
SKUN_Tektronix TCA-292MMN_Probe Master 4234AEMC SR604N_Probe Master 4233N_Probe Master 4231N_Pomona 5795A
Rating
Stock
3 in stock
Availability3 in stock
Description
Content
Weight0.50.350.30.30.3
Dimensions7 × 3 × 2 in7 × 3 × 2 inN/A7 × 3 × 2 in7 × 3 × 2 in6 × 4 × 6 in
Additional information
Weight 0.5 lbs
Dimensions 7 × 3 × 2 in
Weight 0.3 lbs
Dimensions 7 × 3 × 2 in
Weight 5 lbs
Weight 0.3 lbs
Dimensions 7 × 3 × 2 in
Dimensions 7 × 3 × 2 in
Dimensions 6 × 4 × 6 in