Graphtec GS-AC100A AC Current Sensor, Clamp-on Type (max. 100 A AC)
Available for Quote
AC current sensor, Clamp-on type (max. 100 A AC), use with GS-DAP-AC module
View List
SKU: N_Graphtec GS-AC100A Category: Tag:
Quick Comparison
SettingsGraphtec GS-AC100A AC Current Sensor, Clamp-on Type (max. 100 A AC) removeGraphtec GL100-N-4TSR Data Logger with Thermister Input Terminal removeGraphtec GL240 10 Channels 4.3" Color Display Data Logger removeGraphtec B-570 Bracket for DIN Rail for Graptec GL840 Data Logger removeGraphtec GL100-WL-CO2 Data Logger with Carbon Dioxide Sensor removeGraphtec GL100-N-CO2 Data logger with Carbon Dioxide Sensor remove
DescriptionAC current sensor, Clamp-on type (max. 100 A AC), use with GS-DAP-AC moduleGL840 DIN Rail Mounting KitWireless Data logger with Carbon dioxide sensor, 4.9MB on-board memory, micro-SD memory slot, micro-B USB PC interface, LCD displayData logger with GS-CO2 Carbon dioxide sensor, 4.9MB on-board memory, micro-SD memory slot, micro-B USB PC interface, LCD display
Content
Weight0.513221
Dimensions6 × 8 × 4 in6 × 8 × 4 in18 × 12 × 10 in6 × 8 × 4 in6 × 8 × 4 in6 × 8 × 4 in
Additional information
Weight 0.5 lbs
Dimensions 6 × 8 × 4 in
Weight 1 lbs
Dimensions 6 × 8 × 4 in
Weight 3 lbs
Dimensions 18 × 12 × 10 in
Weight 2 lbs
Dimensions 6 × 8 × 4 in
Weight 2 lbs
Dimensions 6 × 8 × 4 in
Weight 1 lbs
Dimensions 6 × 8 × 4 in