Power & Energy Logger Model PEL 102 (No LCD, w/3 MA193-10-BK Sensors) {ETL}
Available for Quote
View List
SKU: N_AEMC PEL 102 Category: Tag:
Quick Comparison
SettingsPower & Energy Logger Model PEL 102 (No LCD, w/3 MA193-10-BK Sensors) {ETL} removePower Clamp-on Meter Model 405 (TRMS, 1000VAC/DC, 1000AAC/1500ADC, Ohms, Continuity, Phase Rotation, Power, THD) removeCalibration of AEMC 6417 Ground Resistance Tester NIST Calibration with Certificate removeAEMC 6418 Ground Resistance Tester removeClamp-on Meter Model 603 (TRMS, 1000VAC/DC, 2000AAC/3000ADC, Ohms, Continuity, Temperature) removeAEMC 6420 Micro-Ohmmeter, 10-Amp, 1µ Ohms to 400 Ohms remove
Image
SKUN_AEMC PEL 102N_AEMC 405C_AEMC 6417N_AEMC 6418N_AEMC 603N_AEMC 6240
Instant Quote
Weight12933.5910
Dimensions8 × 6 × 6 in6 × 6 × 12 in6 × 10 × 4 in12 × 5 × 5 in6 × 6 × 12 in12 × 12 × 10 in
Additional information
Weight 12 lbs
Dimensions 8 × 6 × 6 in
Weight 9 lbs
Dimensions 6 × 6 × 12 in
Weight 3 lbs
Dimensions 6 × 10 × 4 in
Weight 3.5 lbs
Dimensions 12 × 5 × 5 in
Weight 9 lbs
Dimensions 6 × 6 × 12 in
Weight 10 lbs
Dimensions 12 × 12 × 10 in